اتصال به مراکز اطلاع رساني 
همانطور که مي دانيد در سيمرغ امکان جستجوي همزمان در مراکز اطلاع رساني وجود دارد. اما براي اين کار بايد قبلا" به اين مراکز متصل شويد. به اين منظور پنجره محاوره اي "اتصال به مراکز" (شکل زير) طراحي شده تا شما بتوانيد با تنظيمات موجود در آن به يک يا چند مرکز اطلاع رساني متصل شويد و به جستجوي همزمان بپردازيد.

 

عناصر و امکانات موجود در اين صفحه به شرح زير مي باشد:

 

اتصال به عنوان ميهمان

براي رهايي از مشکلات وارد کردن نام عضو و کلمه عبور، در اکثر مراکز اطلاع رساني ميزبان سيمرغ، کاربري با نام guest (ميهمان) تعريف شده که بدون کلمه عبور بوده و فقط اختيار جستجو را دارا مي باشد. بنابراين کليه کاربران اعم از عضو و غيرعضو مي توانند با استفاده از اين امکان به سرورهاي سيمرغ متصل شده و  به جستجو در آنها بپردازند. همانطور که در پنجره اتصال در بالا مي بينيد، امکان اتصال به عنوان ميهمان به شکل يک جعبه انتخابي (Check Box) وجود دارد که در حالت پيش فرض تيک خورده و به معني اين است که تمام کاربران در حالت پيش فرض و عادي به شکل ميهمان وارد مراکز اطلاع رساني مي شوند. و اما اگر مي خواهيد با نام ديگري متصل شويد، ابتدا بايد روي اين Check Box کليک کنيد تا تيک آن برداشته شده و سپس نام عضو و کلمه عبور مورد نظر خود را در دريچه هاي مربوط به آنها (دريچه هاي زير) وارد کنيد و پس از آن متصل شويد.
 
   نام عضو:
کلمه عبور:
 
مراکز اطلاع‌رساني موجود در شبکه سيمرغ
فهرست مراکزي که در شبکه سيمرغ فعال بوده و مي توانيد به آنها متصل شويد در اين ناحيه ديده مي شود. تعداد مراکز موجود در اين ليست به دو عامل بستگي دارد:
  1. تعداد مراکز و ميزبانهاي تعريف شده در جدول سرورهاي سيمرغ
  2. تعداد مراکز فعال و زنده در شبکه سيمرغ

بنابراين با توجه به وضعيت شبکه و خطوط ارتباطي و نيز تعداد مراکزي که در حال فعاليت هستند هر لحظه ممکن است فهرست مراکز موجود در شبکه تغيير کند. در هر حال از ليست موجود، مرکز يا مراکزي را که مي خواهيد در آنها به جستجو بپردازيد انتخاب کنيد (تيک بزنيد) و در انتها تکمه "اتصال" را فشار دهيد تا وارد شبکه سيمرغ شده و در مراکز انتخاب شده به جستجوي همزمان بپردازيد.

 
پس از وارد کردن نام عضو و کلمه عبور و نيز تعيين مراکز اطلاع رساني مورد نظر خود، اکنون تکمه "اتصال" را فشار دهيد تا همزمان به مراکز ياد شده متصل شويد. با اين کار شما وارد شبکه سيمرغ شده و خواهيد توانست به جستجوي همزمان در مراکز اطلاع رساني انتخاب شده خود بپردازيد.